بارگیری...
ترفندهای چیدمان مبلمان پذیرایی

ترفندهای چیدمان مبلمان پذیرایی

 اهمیت نحوه چیدمان مبلمان

مبل  برای ما ایرانی ها که نشستن زیر کرسی و تکیه زدن برپشتی ها قدیمی را با هیچ لذتی عوض نمیکردیم واژه ای ناآشنا بود.ولی مانند تمام تغییرات بزرگ مبل و هم دسته هایش وارد فرهنگ و خانه های ما شدند.ابتدا انواع مبلمان سلطنتی و به عبارتی اعیانی تر توسط قشر مرفه جامعه استفاده شد و به مرور زمان تمام مردم اعم از دارا و ندار این همنشین راحت را وارد دایره ی زندگی خود کردند.امروزه کمتر خانه ای را مشاهده میکنید که حداقل یک دست مبلمان سه نفره یا مبلمان هفت نفره یا..نداشته باشند.

هرچیزی اگر اشتباه استفاده شود باعث سختی و مشکلات میگردد.کبریتی که برای گرما روشن می شود، ممکن است باعث سوختن یک جنگل شود.لیوانی آبی اگر به جای گذاشته شدن روی لب از بالا داخل دهان ریخته شود ممکن است باعث خفگی شود.مبل ها  هم از این قضیه مستثنی نیستند.اولین دید از خانه شما برای مهمانتان چیدمان پذبرایی و دکوراسیون منزل شماست.برای خانم های خانه دار مهم است که نظر مثبت از مهمان خود دریافت کنند و همین دلیلی بر حساسیت چینش وسایل اعم ازچیدمان مبل ها ،میز ناهارخوری و صندلی ها میشود.

لینک مرتبط: پارچه رومبلی ترکیه ای | راهنمای خرید و نگهداری

قبل از اینکه درمورد چینش مبلمان  صحبت کنیم این  نکته بسیار ضروری است که مبل خود را متناسب با منزل خود بخرید.مثلا یک مبل سلطنتی هر چند زیبا و دلربا باشد در نشیمن خانه ای کوچک و ساده باعث جلوه ی بد میشود.پس زیبایی در سادگی و تناسب است نه زرق و برق زیاد .

چیدمان مبل پذیرایی

میانبر نسازیم!!

در چیدمان صندلی ها و مبلمان دقت کنید وسایل  به گونه ای گذاشته شوند که راه رفت آمد از کنارشان باز باشد.اینکه برای هر کاری فردی مجبور شود از وسط شما بگذرد،چیزی جز بی اعصابی را برای شما به ارمغان نخواهد آورد.البته این نکته که با باز کردن راه عبور شما در چینش دکوراسیون محدود خواهی شد و دیگر نمیتوانید خلاقیت های خود را پیاده سازی کنید ،اشتباه می باشد.

لینک مرتبط: راه حل هایی برای 10 اشتباه رایج در چیدمان مبل

به سوی بهترین ها باشیم

در چینش صندلی ها و مبلمان دقت کنیم که وسایلی ارزشمند همیشه باید در دید باشند،البته این بیشتر به سلیقه شما برمیگردد که میخواهید محفلی رو در ور برای گفت گو ایجاد کنید یا خیر.تابلو های نقاشی،شومینه،تلویزیون همگی میتوانند سیبل هایی برای هدف قرار دادن به منظور چینش مبلمان خانه شما باشند.

در دسترس باشیم

فکر کنید هر بار کسی بخواهد از وسایل پذیرایی استفاده کند تا کمر خم شود و با کلی فشار و سرخی صورت نهایت سر موز رابگیرید .این امر نه برای شما نه برای مهمان صورت خوشی ندارد .بسته به نوع لوازمی که دارید چینش میز های پذیرایی کوچک و بزرگ نقشی اساسی در زیبا جلو دادن نشیمن شما و همچنین آسان شدن بعضی کار ها را ایفا میکند.سعی کنید میز ها کاملا در دسترس و کنار مبل ها قرار بگیرد واگر از یک میز یک تکه استفاده میکنید چیدمان صندلی ها و مبل ها حول آن و در نزدیک ترین حالت ممکن انجام شود.

چیدمان مبل پذیرایی گالری ونوس

داد زدن ممنوع

لازم نیست دور تا دور نشمین خود را پر کنید زیرا این ایجاد فاصله ها نه تنها کمکی به زیبا سازی و چیدمان درست شما نمیکند بلکه سبب این میشود افراد در برقراری ارتباط دچار مشکل شوند و گاهی کسی آنطرف نشسته را با صدای بلند بخواهند صدا بزنند.فقط کافیست دو عموی خوش صدا در دوطرف نشیمن بخواهند مکالمه ای را اغاز کنند آنگاه خواهید دید چگونه اختلال شنوایی به سبب خلاقیت های شما برای همگی ایجاد خواهد شد. 

لینک مربتط : نحوه چیدمان مبل در منازل کوچک

چند ناحیه مکالمه ایجاد کنید. تعادل نیز بخش مهمی از چیدن اثاثیه است و برای مثال، اگر یک مبل را در یک قسمت از اتاق قرار دهید، کنارش دو صندلی بگذارید و این کار نه تنها باعث می شود که اتاق به صورت بصری جذاب تر شود، بلکه بیشتر عملی هم خواهد شد.

در چینش دکوراسیون منزل هرگز به دنبال یک نظم گسترده نباشید.گاهی در هر گوشه با چینش چند تکه از وسایل می توانید هم به نظم برسید و هم نمایی جذاب ایجاد کنید.نکته ی بسیار مهم که در چیدمان پذیرایی یا هر قسمت دیگری باید به آن توجه کنید این مورد است که فضای مکان خود را بسنجید سپس براساس آن ترتیب مد نظر خود را به مبلمان و صندلی ها بدهید.مثلا برای یک فضای کوچک چیدمان ال مانند بسیار مناسب تر از مربعی یا دایره ای می باشد.

امیداوریم از خواندن مقاله لذت برده باشید.

نظرات کاربران

نظر بدهید