بارگیری...
راه حل هایی برای 10 اشتباه رایج در چیدمان مبل

راه حل هایی برای 10 اشتباه رایج در چیدمان مبل

همه تلاش خود را برای چیدمان مبلمان به بهترین شکل انجام داده اید اما با وجود همه تلاش ها و فکر کردن به چیدمان باز هم احساس خوبی نسبت به نتیجه ندارید؟ درست است که اگر مبلمان به درستی چیده نشود حتی زیباترین اتاق ها هم نمای دلنشینی نخواهند داشت اما برای یک چیدمان درست سرویس مبل نیازی نیست حتما یک طراح دکوراسیون داخلی باشید. نگران نباشید! با چند ترفند ساده مشکل حل خواهد شد. اگر احساس بدی در مورد چیدمان مبلمان منزل خود دارید با ما در گالری ونوس همراه باشید. اشتباهات در چیدمان مبلمان را با هم بررسی و آنها را حل می کنیم.

چیدمان مبل1. چه تعداد مبلمان استفاده کنیم؟

نیازی نیست فضای اتاق نشیمن خود را از انواع مبلمان پر کنید. یک اشتباه رایج در چیدمان مبلمان شلوغ کردن فضا با مبلمان است. تعدادی از مبلمانی که مناسب اتاق نشیمن است تهیه کنید که به طور معمول استفاده می شود. اگر می خواهید از مبلمان راحتی استفاده کنید از بین یک کاناپه، یک مبل دو نفره و دو تا سه مبل یک نفره تعداد مناسب فضای خانه خود را انتخاب کنید. برای استفاده از مبلمان استیل و کلاسیک یا مبلمان رسمی نیز تعدادی را انتخاب کنید که فضای نشیمن بیش از حد شلوغ دیده نشود.

چیدمان مبل2.فاصله را رعایت کنید!

معمولا مبل ها را در کنار دیوارهای خالی می گذاریم، اما تا به حال به فاصله مبل ها با دیوار دقت کرده اید؟ همه می خواهند که فضای اتاق نشیمن گرم و دوستانه و راحت باشد. یکی از مهمترین نکات برای دوستانه تر کردن فضای اتاق نشیمن فاصله مبل ها با دیوار و با همدیگر است. کم بودن فاصله مبلمان با دیوار یکی دیگر از اشتباهات در چیدمان مبلمان است که فضای خالی میان مبل ها را بیشتر می کند، در نتیجه از صمیمیت و گرمای فضای محیط کاسته می شود. بهتر است مبل ها با فاصله از دیوار چیده شوند تا احساس بهتری داشته باشید.

چیدمان مبل

 3.مبلمان راحتی یا استیل؟

نکته دیگری که معمولا توجه زیادی به آن نمی کنیم کاربرد مبلمان است. به عنوان مثال شما برای فضای نشیمن خود که تلویزیون یا شومینه دارد مبلمان کلاسیک یا رسمی یا حتی استیل انتخاب می کنید در حالی که مبلمان راحتی مناسب فضای نشیمن خانه شماست. پس برای انتخاب مبلمان حتما به فضا و کاربرد مبلمان دقت کنید.

چیدمان مبل4.اندازه ها را فراموش نکنید!

اشتباه بعدی در چیدمان مبلمان توجه نکردن به تناسب اندازه اتاق یا فضای نشیمن با مبلمان است. ممکن است در نظر شما مبلمان ظریف یا مبلمان بزرگ زیبا و بهتر باشد اما گذاشتن تعدادی مبلمان ظریف در یک فضای بزرگ یا مبلمان بزرگ در یک فضای کوچک نمای خانه شما را تبدیل به کاریکاتور می کند. پس با توجه به اندازه ها مبلمانی را انتخاب کنید که نه ظریف و نه خیلی بزرگ دیده شود.

چیدمان مبل5.قوانین همیشگی را تغییر دهید!

همیشه برای ایجاد زیبایی نیازی به پیروی از قوانین مرسوم نیست! گاهی با انتخاب و ترکیب طرح های جدید و رنگهای متنوع و چیدمان متخلف و خلاقانه فضای بسیار زیباتری خلق می شود. از تغییر و استفاده از طرح های جدید نترسید! سبک های جدید همینطور به وجود آمده اند.

چیدمان مبل6.مثلث تقارن، تناسب، زیبایی

انتخاب طرح ها و رنگ های جدید، میز، مبلمان و اکسسوری های مورد نیاز برای فضای نشیمن علاوه بر زیبایی باید متناسب و متقارن باشند. استفاده از میزهای عسلی نامتناسب یا رنگ های زننده در طرح مبلمان و یا حتی قرار دادن چند مبلمان با اندازه ها و طرح های مختلف،که هیچ نسبتی با هم ندارند، در کنار هم اشتباه بزرگی در چیدمان مبلمان است.

چیدمان مبل

 7.مسیر رفت و آمد را در نظر بگیرید

تا به حال در جایی مهمان شده اید که اگر مکانی را برای نشستن انتخاب کنید برای رفت و آمد باید از جلوی دیگران رد شوید یا به هر نحوی دیگران را معذب کنید؟ یک از اشتباهات رایج در چیدمان مبلمان که کمتر توجهی به آن می شود مساله رفت و آمد در اتاق نشیمن است. چیدمان مبلمان باید به گونه ای باشد که افراد بدون مزاحمت و سختی امکان رفت و آمد داشته باشند.

چیدمان مبل8.استفاده از وسایل ظریف به زیبایی کمک می کند

تا به اینجا چندبار در مورد تناسب اندازه ها و دقت در انتخاب صحبت کردیم. اما باور کنید لزومی ندارد اگر فضای نشیمن بزرگی دارید هیچ ظرافتی در کار نباشد. گاهی استفاده از اندکی ظرافت در فضاهای بزرگ زیبایی باور نکردنی ایجاد می کند.

چیدمان مبل9.نور کافی برای اتاق نشیمن

نور، نکته ای ساده که گاهی به راحتی از آن غافل می شویم و حتی با انتخاب بهترین ها، بهترین نتیجه را به دست نمی آوریم. در چیدمان مبلمان منزل خود به نور و میزان روشنایی دقت کنید. مثلا برای چیدمان مبلمان پذیرایی قسمت پرنورتر خانه انتخاب مناسبی است. برای فضای استراحت روزانه و کاناپه و مبلمان راحتی فضاهای با نور متوسط و کم مناسب تر هستند.

چیدمان مبل10.نمای زیبای اتاق نشیمن

اما آخرین نکته که اشتباه بسیار رایجی در چیدمان مبلمان است نمای فضاست. گاهی بدون توجه به اینکه در هنگام ورود و یا رفت و آمد چه نمایی از اتاق نشیمن دیده می شود صرفا به زیبایی نما در هنگام نشستن فکر می کنیم. در حالی که نمای اتاق نشیمن باید چه در هنگام رفت و آمد و چه در هنگام نشستن زیبا باشد. پس چیدمان مبلمان را از تمام جهات بررسی کنید.

چیدمان مبل

تنها با رعایت همین نکات ساده می توانید اتاق نشیمن زیبا و شیکی بسازید که نظر هر مهمانی را جلب کند. به طرح ها و رنگ ها دقت کنید و با انتخاب مناسب فضای دلنشینی برای آسایش خود فراهم کنید. ما در گالری ونوس به شما مشاوره خواهیم داد. انتخاب بهترین طرح و رنگ از بهترین طرح ها و رنگهای روز دنیا را به ما بسپارید.

منابع:

bobvila

- apartmenttherapy

 

نظرات کاربران

نظر بدهید