بارگیری...
مبل سلطنتی استیل 9 نفره چند متر پارچه میخواد + فیلم متراژ

مبل سلطنتی استیل 9 نفره چند متر پارچه میخواد + فیلم متراژ

اینکه مبل سلطنتی استیل 9 نفره چند متر پارچه میخواد به موضوعات مختلفی بستگی دارد.  کارشناسان گالری پارچه ونوس در فروش پارچه، تولید مبلمان و تعمیر آن سابقه زیادی دارند و راهنمای شما در این مطلب هستند. با در نظر گرفتن نکاتی که در مطلب مقدار پارچه لازم برای مبل سلطنتی 9 نفره مطرح می کنیم، کمک می‌کنیم:

+ مبلمان خود را اندازه گیری کنید.

+ محاسبه کنیم مبل سلطنتی 9 نفره چند متر پارچه میخواد

+ بهترین پارچه را انتخاب کنید.

روش اندازه گیری پارچه مبل سلطنتی 9 نفره

برای اندازه گیری مبلمان و مقدار پارچه لازم برای مبل سلطنتی 9 نفره به یک متر، کاغذ و قلم نیاز دارید. سپس به ترتیب زیر عمل کنید:

اندازه گیری  دسته مبل سلطنتی: طول، عرض، ارتفاع و قطر بازوها یا دسته ها را اندازه بگیرید. اگر بیشتر قسمت دسته ها از چوب باشد، تکه کوچکی بر روی دسته، پارچه می‌خواهد. اما اگر دسته ها به نشیمن متصل باشد، مثل مبل کلاسیک، از لبه روی دسته تا قسمت نشیمن را به دقت اندازه بگیرید.

اندازه گیری مقدار پارچه پشتی و نشیمن مبل سلطنتی:  طول و عرض و حتی قطر پشتی و نشیمن مبل سلطنتی تک نفره، 2 نفره و 3 نفره را جداگانه انجام دهید. به دقت روی کاغذ و جدا از هم بنویسید. از لبه پشت تا لبه تشک در قسمت پشتی، قطر آن محسوب می‌شود. از لبه روی پشتی مبل تا پایین در قسمت اتصال به نشیمن، پشتی آن است که باید متر کنید.از انتهار نشیمن تا لبه مبل را هم اندازه بزنید. قطر آن از لبه تا نشیمن تا جایی که به چوب متصل شده را هم متر کنید. می توانید قطر پشتی و قطر نشیمن را به همراه اندازه پشتی و اندازه نشیمن با هم حساب کنید.

اندازه گیری تشک دوبل: مقداری که برای تشک دوبل مبل سلطنتی پارچه لازم است برای هر مبل متفاوت است. بهتر است تشک را از مبل جدا کرده نشمین و تشک را جداگانه اندازه بگیرید.طول، عرض و قطر یا ارتفاع آن را متر کنید و روی کاغذ بنویسید.

اندازه گیری قسمت پشت مبل سلطنتی: اگر پشت مبل سلطنتی شما در قسمتی، با پارچه پوشانده می‌شود. طول و عرض آن را هم اندازه بگیرید.

یک راه دیگر این است که پارچه قدیمی را بعد از جدا کردن از مبل، اندازه بگیرید.

مرحله آخر: اعداد بدست آمده را به  10 تا 15 سانتی متر حاشیه برای تودوزی اضافه  کنید.

متراژ پارچه مبلی برای مبل سلطنتی

مبل سلطنتی استیل 9 نفره چند متر پارچه لازم دارد؟

برای اینکه بدانید مبل سلطنتی 9 نفره چند متر پارچه لازم دارد، باید بدانید:

1- مبل سلطنتی استیل 9 نفره  از یک کاناپه سه نفره، چهار مبل تک نفره دسته دار و 2 صندلی میزبان تشکیل شده است. باید دقت کنید که صندلی ها دسته دارند یا خیر. این موضوع در مقدار پارچه لازم برای مبل سلطنتی اثرگذار است.

2- اگر در کنار مبل سلطنتی 9 نفره، ست ناهارخوری سلطنتی داشته باشید، می‌توانید پارچه مبل سلطنتی را با ناهارخوری ست کنید. این مورد را هم در اندازه گیری ها در نظر داشته باشید.

3- مقدار پارچه مبلی برای مبل استیل کمتر از مبل راحتی است. زیرا قسمت زیادی از مبل استیل را کلاف آن تشکیل می دهد. اما در مبل راحتی بیشتر قسمت ها را پارچه مبلی تشکیل می دهد.

مبل استیل سلطنتی دو دسته هستند. در اینجا مقدار پارچه و طرح هر دو نوع مبل سلطنتی را توضیح می دهیم:

دسته اول

برخی مبل ها مثل مبل آلمانی فرحی دسته هایشان، با پارچه پوشیده نمی شود. مبل فرحی دو نوع کوچک و بزرگ (ریز و درشت) دارد. نوع ریز آن 8 متر پارچه مبلی و نوع درشت آن حدود 10متر پارچه مبلی لازم دارد. در این نوع مبل هیچ تشکی به کار نرفته است.اصطلاحا بغل دسته های آن باز است، طرح پارچه ای که انتخاب می کنیم برای این مبلمان در یک طرح است.

 اگر بخواهید با غذاخوری ست کنید، 8 متر پارچه مبلی سلطنتی نیاز است.معمولا از طرحهای مکمل کمبین، طرح گل ریز و راهدار برای ست ناهارخوری استفاده می کنند.

دسته دوم

مقدار پارچه لازم برای مبل سلطنتی 9 نفره همان اندازه های بالاست؛ اما دسته ها و نشیمن دوبل هم به آن اضافه می شوند. مقدار پارچه لازم برای این سری، 27 متر است. تشک دوبل 7 متر با پارچه مبلی گلدار انتخاب می شود. بقیه قسمت های مبل سلطنتی با 20 متر پارچه ساده پوشیده می شود.

غذاخوری ست با این دسته مبل سلطنتی 9 نفره هم همان 8 متر پارچه نیاز دارد.

حال اگر شما بخواهید در مبلتان دسته های مبل نیز پارچه کوبی شود میزان پارچه مبلی استفاده شده 18 متر می شود. و در آخرین نوع مبلمان استیل که در آن تشک دوبل نیز به کار رفته است میزان پارچه مبلی استفاده بین 23 تا 30 متر می شود.

پارچه مبلی برای ست غذاخوری مبل سلطنتی

چند سوال متداول و مهم

ست غذاخوری مبل سلطنتی چقدر پارچه مبلی لازم دارد؟

اگر بخواهید به همراه مبلمان خود ست غذاخوری آن را نیز سفارش دهید، برای هر صندلی آن حدود یک تا یک و نیم متر پارچه لازم دارید. یعنی برای یک ست 8 نفره شما حدود 8 متر تا 12 متر پارچه مبلی لازم دارید.

عرض پارچه مبلی استفاده شده چه تاثیری در متراژ آن دارد؟

عرض مناسب و استاندارد پارچه مبلی باید 1.40 متر باشد، این متراژ بهترین کیفیت و کمترین هزینه را برای مبلمان دارد. زیرا بدنه مبل ها بر اساس این مقدار ساخته می شود. ممکن است شما بتوانید از پارچه مبلی با عرض 2.80 یا 3 متر نیز استفاده کنید. اما این مقدار پرتی و اضافات زیادی دارد و آن کیفیت لازم را به شما نمی دهد. این متراژ بالا برای پارچه پرده ای است و شما می خواهید برای مبلمان خود استفاده می کنید.   

جنس پارچه مبلی در متراژ پارچه مبلی کار شده تاثیری دارد؟

جنس پارچه مبلی هر نوعی باشد در متراژ لازم تفاوتی را ایجاد نمی کند، می توانید با توجه به قیمت پارچه و سلیقه خودتان جنس پارچه را تعیین کنید.

 

بهترین پارچه مبل سلطنتی 9 نفره از چه جنس است؟

کیفیت پارچه مبل سلطنتی استیل 9 نفره در تشک ها و کف مبل بسیار مهم است. توصیه ما به شما این است که با انتخاب پارچه های نامرغوب، کیفیت این دو بخش را پایین نیاورید. اگر جنس ضعیفی در تشک ها و کف مبل کار شود قطعا در آینده ای نه چندان دور مشکلات و هزینه بیشتری برای تعمیر تولید می کند.

اگر می خواهید قیمت مبل برای شما مناسب تر باشد، می توانید از فروشنده بخواهید تا بدنه مبل را با پارچه مبلی معمولی کار بکند.

پارچه مبلی جدید سلطنتی که پیشنهاد می کنیم

انتخاب پارچه مبلی جدید سلطنتی مرحله مهم بعد از یافتن مقدار پارچه لازم برای مبل سلطنتی است. طرح و رنگ پارچه مبلی سلطنتی خصوصا در گالری ونوس بسیار متنوع است. با توجه به نیاز خود انواع پارچه مبلی جدید سلطنتی را که در ادامه معرفی می کنیم، انتخاب کنید.

طرح های مختلف پارچه مبلی جدید سلطنتی:

پارچه مبلی راه راه

پارچه مبلی پتینه با طرح های ریز و درشت

پارچه مبلی گلدار سه گل و تگ گل

پارچه مبلی طرح لوزی ریز و درشت

پارچه مبلی ساده

پارچه مبل سلطنتی شانل: بهترین پارچه مبل سلطنتی از نظر کیفیت و دوام است. سطحی نرمی دارد و بسیار مقاوم است.

پارچه مبلی مخمل: رنگ پارچه مبل سلطنتی مخمل بسیار متنوع است. طرح ساده آن گاهی به بیش از 50 رنگ می رسد. جنس بادوام و بسیار نرمی دارد. پارچه مبلی مخمل یا مات و یا براق است.

پارچه مبلی کوبلن ساتن: این جنس پارچه هم دوام خوبی دارد. ظاهر براق آن جلوه ای لاکچری و شیک به مبلمان و فضا می دهد.

در آخر شما برای تعیین مقدار پارچه مبلی مورد نیاز برای مبلمان خود نیاز به مشورت کردن با افراد خبره در این کار دارید. ما در گالری ونوس تمام این موارد اعم از تولید مبل، پارچه کوبی، مشاوره و ... را با کیفیتی مثال زدنی و قیمتی مناسب برای شما انجام می دهیم. در صورت نیاز برای ما پیام بگذارید تا مشاوران گالری در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و سوالات شما را پاسخ بدهند.

مشاوره و خرید حضوری پارچه مبل سلطنتی: مشهد - خیابان سناباد - بین سناباد 52 و 54 - گالری ونوس

نظرات کاربران

نظر بدهید

محصولات مرتبط