بارگیری...
طرز شستشوی مبل سلطنتی استیل در خانه | گالری پارچه ونوس

طرز شستشوی مبل سلطنتی استیل در خانه | گالری پارچه ونوس

طرز شستشوی مبل سلطنتی استیل در خانه سوال بسیاری از مشتریان ماست. با توجه به ظرافت این نوع مبلمان نگهداری از آن هم باید با دقت انجام شود. در ادامه این مطلب ترفندهای شستشوی بدون هزینه مبلمان سلطنتی را در خانه معرفی می کنیم. قبل از آگاهی از طرز شستشوی مبل سلطنتی استیل در خانه بهتر است نکاتی را در مورد مبل سلطنتی بدانید.

قبل از شستشوی مبل سلطنتی استیل در خانه بدانید

طریقه شستشوی مبل سلطنتی استیل با مبلمان کلاسیک و راحتی اندکی متفاوت است. مبل سلطنتی در عرف رایج همان مبل استیل است که گاهی به این نام نیز خوانده می شود. جنس مواد به کار رفته در مبلمان سلطنتی، پارچه، چوب، ابر و فوم است. در مقایسه با مبل های راحتی، چوب های اعلا و نفیس تری در مبل استیل یا سلطنتی استفاده می شود.

مبل های این گروه شکل و شمایل پر زرق و برق و لوکس تری دارند. ارتفاع پشتی این نوع مبلمان بلندتر است و از ظرافت های خاصی روی پایه ها و دسته ها استفاده شده است. همین موضوع شستشوی مبل سلطنتی در خانه را سخت تر کرده است. روی برخی از این وسایل حتی طرح های منبت کاری هم دیده می شود و قیمت بالاتری دارند. نباید موقع شستشو به این ظریف کاری ها آسیب برسد.

طرز شستشوی مبل سلطنتی استیل در خانه

یک طرز شستشوی مبل سلطنتی استیل در خانه، استفاده از خدمات خشکشویی مبل در منزل است. مبلمان استیل سنگین تر از مبل های راحتی منزل بوده و جابجایی آن دشوارتر است. با این شیوه، بدون اینکه نیاز به حمل و نقل مبل ها باشد، نظافت و تمیزکاری در همان محل انجام می شود. این مبل ها خیلی با دوام و مستحکم هستند اما شستشوی غیر اصولی می تواند موجب آسیب به طرح های منبت کاری و حتی پارچه رویه مبلمان شود. به طور معمول پارچه رومبلی به صورت یکپارچه بر روی تشک یک تکه، کشیده شده است. این موضوع کار نظافت و شستشو را ساده می کند.

اول گردگیری مبل سلطنتی!

برای اینکه عملیات شستشوی مبل سلطنتی استیل در خانه به درستی انجام شود لازم است تا ابتدا به گردگیری مبل سلطنتی توجه کنیم. قبل از هر کاری با مکش قوی جاروبرقی روی مبل ها را گردگیری کنید. برای اینکه به رویه مبل آسیب نرسد از سری مخصوص گردگیری مبلمان استفاده کنید. همه جاروبرقی ها این سری را دارند. در نظافت هفتگی نیز می بایست پرز و موهای روی مبل ها را بگیرید و گرد و خاک آن را تمیز کنید. به این ترتیب طول عمر و ماندگاری مبلمان بیشتر خواهد شد. گرد و غبار اصلی ترین عامل کثیف شدن مبل ها هستند.

ساده ترین روش با بهترین مایع برای شستن مبل!

بهترین مایع برای شستن مبل، شامپو است. با یک شامپو مثل شامپو تخم مرغی آب و کف درست کنید. سپس یک لیف بافتنی نرم را آغشته به کف کنید و روی پارچه مبل استیل بکشید. تا زمانی که لکه و کثیفی از بین رود این کار را تکرار کنید. از شامپوی فرش هم می توانید استفاده کنید.

سپس می توانید با استفاده از یک دستمال میکروفایبر، دسته های چوبی مبلمان را تمیز کنید. شستشوی سالیانه یا ۲ سال یکبار مبل ها توصیه می شود. برای این کار باید همه قسمت های مبلمان با آب و مواد شوینده، تمیز شود. به خصوص در مورد مبل سلطنتی سفید رنگ، امکان لک شدن مبل ها بیشتر است. این لکه ها ظاهر مبل را کثیف و قدیمی نشان می دهند.

اگر پیشنهاد دیگری در مورد طرز شستشوی مبل سلطنتی استیل در خانه و گردگیری مبل سلطنتی دارید، زیر همین پست ارسال کنید. 

چند پیشنهاد خواندنی:

با مطالعه مقاله نکات مهم در شستشوی مبلمان می توانید به راحتی مبلمان را تمیز کنید.

برای خرید پارچه مبلمان استیل می توانید مقاله بهترین پارچه مبل استیل را مشاهده کنید.

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق صفحه تماس با ما نشانی و شماره تماس ما را داشته باشید.

نظرات کاربران

نظر بدهید