بارگیری...
تاثیر رنگ و طرح پارچه مبلی بر دکوراسیون داخلی خانه

تاثیر رنگ و طرح پارچه مبلی بر دکوراسیون داخلی خانه

تاثیر رنگ و طرح پارچه مبلی بر دکوراسیون داخلی خانه

دکوراسیون های داخلی خانه هایی که از نظر ما بی نظیر و فوق العاده هستند ، در نگاه اول شاید خیلی بر طراحی آن دقت شده باشد و ما تصور کنیم که برای هر بخش آن مانند رنگ دیوار ، رنگ و طرح مبلمان دکوراسیون داخلی خانه در طراحی آنها زمان زیادی گذاشته شده باشد. اما در نهایت با کمی تامل بیشتر خواهیم فهمید که تنها با تغییر یک قسمت چه تاثیر بسازایی در دکوراسیون داخلی منزل گذاشته است. پس در نتیجه لازم نیست برای یک دکوراسیون داخلی بینظیر حتما کل وسایل منزل تغییر پیدا کند.

لینک مرتبط: چیدمان دو دست مبل استیل و راحتی در کنار هم

مبلمان جزء اصلی ترین بخش از دکوراسیون داخلی هر خانه ، اداره، محل کار و سالن های اجتماع است . بی دلیل نیست که اگر با قطعیت بگوییم طرح و رنگ پارچه مبلی میتواند بکلی فضای دکوراسیون را دگرگون کند. در ادامه قصد داریم تا مطالبی درمورد انتخاب رنگ پارچه مبل و همچنین به نکاتی که باید هنگام انتخاب بهترین رنگ برای دکوراسیون منزل داشته باشیم اشاره کنیم.

تاثیر رنگ و طرح پارچه مبلی بر دکوراسیون داخلی

نحوه انتخاب رنگ مبلمان و پارچه مبلی

اگر شخصی علاقه مند به سبک دکوراسیون مینیمال و مدرن هستید بهتر است انتخاب مبل های استیل و سلطنتی را کنار بگذارید و به سراغ مبل های راحتی امروزی برویم. این مبل های یک ویژگی خوب دارند و آنهم این است که در هزاران رنگ و طرح تولید میشود و به دلیل اینکه هر رنگی به آن می آید ، هیچ محدودیتی در تولید رنگ وجود ندارد و همه سلیقه ها را پوشش می دهد. در ظاهر این مبل های چوب کمتر بکار میرود و بیشتر بر اساس پارچه هستند و ست کردن پارچه مبلی با این مواردی که گفتیم کار سختی نیست !.

لینک مرتبط: مشاوره انتخاب و خرید انواع کاور مبل

اغلب مبل های راحتی همانگونه که در خانه های امروزی میبینیم از کوسن های رنگی استفاده شده است و یا آنها را با شال مبل تزیین میکنند. برای مثال در فصل زمستان و در روزهای سرد سال ، اگر مبل شما رنگ تیره ای مانند بنفش دارد می توان آن را با شال سبزآبی و یا کوسن های کرم رنگ ست کرد و تنوع منحصر بفردی ایجاد کرد. در حالی که همین مبل را در فصل تابستان میتوان با شال زرد و یا کوسن های قرمز تزیین کرد. به دلیل اینکه مبلمان های راحتی بیشتر در فضاهای با متراژ پایین استفاده میشوند بنابراین، میتوان بوسیله یک پرده با رنگ ساده آن را ست کرد و از یک مدل جدید نهایت لذت را برد و فضای دلنشین و دلبرانه ای ایجاد کرد.

تاثیر رنگ پارچه مبلی بر دکوراسیون

مبلمان های کلاسیک طراحی و مدل متفاوتی از مبلمان راحتی و مدرن دارد. عموما از این سبک در دکوراسیون‌های کلاسیک، فرانسوی و فاخر (سبک سلطنتی) برای خانه‌های با متراژ بزرگ استفاده می‌شود. مبل‌های کلاسیک دارای چوب‌های خاص و پارچه‌های فاخر مانند مخمل و ابریشم هستند و می‌توان آن‌ها را با پرده‌های خاص و شلوغ ست کرد. رنگ طلایی، نقره ای ، برنزی، بنفش و قرمز در مبلمان کلاسیک بیش از سایر رنگ‌ها دیده می‌شود و می‌توان آن‌ها را با فرش‌های اصیل و پرنقش ‌ونگار ایرانی ست کرد.

مبلمان در هر نوع و سبکی که باشد باید به ویژگی طیف رنگی آن توجه کرد . زمانی که یک مبلمان با سایر وسایل خانه همخوانی نداشته باشد باعث حواس پرتی و تشویش خواهد شد. بهتر است به طیف رنگ ها و تناسب آنها با محیط توجه کرد و سپس رنگی را انتخاب کرد که با روحیات افراد ساکن در خانه سازگار و باعث آرامش و نشاط شود.

لینک مرتبط: چیدمان مبلمان پذیرایی

در انتخاب رنگ پارچه مبلی میتوانیم از فرمول تضاد/تنوع استفاده کنیم. استفاده از رنگ‌ها برای ایجاد تفاوت و توجه را کنتراست می‌گویند. مشخصا هر رنگ نسبت به سایر رنگ ها تفاوت هایی دارند اما به عنوان مثال رنگ های ، قرمز، زرد، آبی با طیف گسترده رنگ ها تفاوت های زیادی دارند. با استفاده از برخی از این تضاد و تنوع ها میتوانیم در عین واحد چند چیز را در خانه برجسته کنیم . برای مثال کوسن زرد بر روی مبل سبز جلوه بیشتری تا کوسن قهوه ای ایجاد میکند. در نهایت به این نتیجه می رسیم در هنگام خرید مبلمان ، بعد از جنس و سبک آن باید به رنگ پارچه مبلی و رنگ چوب استفاده شده در آن بیشتر توجه کرد.

تاثیر رنگ و طرح مبلمان بر دکوراسیون داخلی

5 رنگ محبوب مبلمان و پارچه مبلی در ایران

مبلمان سفید

رنگ سفید برای مبل هیچ وقت قدیمی نمیشود و از مد نمی افتد . دلیل محبوب بودن رنگ سفید برای مبلمان ست شدن هر رنگی با سفید است. از قرمز گرفته تا سبزآبی و فیروزه ای!

مبلمان کرم

مبلمان کرمی که اگر طرح بافت هم روی آن باشد انتخابی انعطاف پذیر برای دکوراسیون خانه نقلی خواهد بود. با استفاده از این رنگ ، شما مجبور شده اید سبک تلفیقی را بکار بگیرید و باید آن را با رنگ های غالب و اصلی قرمز ، زرد ، آبی و سبز ترکیب کنید.

مبلمان قهوه ای روشن یا برنزی

قهوه ای روشن از نظر علم روانشناسی رنگ خنثایی دارد و جزء رنگ های پائیزی محسوب میشود. این رنگ همخوانی خوبی میتواند با طرح های گل دارد و شلوغ داشته باشد. همیشه بیشتر از رنگ قهوه ای روشن در سبک های پست مدرن و بوهمی استفاده میشود.

مبلمان خاکستری روشن

رنگ خاکستری همیشه در کنار دیوار گچی و پایه های چوب و بطور کلی دکوراسیون سبک چوب زیبا جلوه میکند که بیشتر از کوسن های سفید و یا شال خز طوسی تزیین میشود . این رنگ و این ترکیب بیشتر برای افراد ساده پسند پرکاربرد و محبوب بوده است.

مبلمان بنفش تیره

این نوع رنگ نیز که جزء رنگ های گرم محسوب میشود برای دکوراسیون خانه کوچک مناسب است . بنفش تیره با نور مهتابی ضعیف و یا چراغ خواب موجود در فضای پذیرایی فضایی عاشقانه را رقم خواهد زد.

امیداوریم پس از خواندن این مقاله به اطلاعات شما افزوده شده باشد، نظرات خود را برایمان به اشتراک بگذارید.

گالری ونوس | نمایندگی رسمی محصولات ترکیه در ایران

نظرات کاربران

نظر بدهید