بارگیری...
همه چیز در مورد ست کردن مبل و فرش

همه چیز در مورد ست کردن مبل و فرش

انتخاب رنگ پارچه مبلی و فرش و نحوه ست کردن آن

انتخاب رنگ پارچه رومبلی و فرش به سلیقه افراد بستگی دارد. اگر مطمئن نیستید چه رنگی از فرش و پارچه مبلی برای اتاق نشیمن انتخاب کنید، نگران نشوید! مواردی را که از قبل در فضا موجود بوده است را در نظر بگیرید، نحوه استفاده از اتاق و نور آن را نیز بررسی کنید تا به شما در انتخاب بهترین رنگ کمک کنیم. از رنگ ­های تیره و پررنگ استفاده کنید تا اتاق گرم و دنج به نظر برسد و یا یک رنگ روشن انتخاب کنید تا اتاق بزرگ­ تر به نظر برسد. در نهایت، این تصمیم را بر اساس اولویت شخصی اتخاذ کنید تا اطمینان حاصل کنید که با انتخاب فرش و مبل مورد علاقه خود پایان خواهد یافت.

چگونه رنگ مبل و فرش را هماهنگ انتخاب کنیم؟

استرس شما را درک می‌کنم. هنگامی که روی مبل و فرش سرمایه‌گذاری می‌کنید، تصمیم بسیار مهمی در مورد دکوراسیون منزل می‌گیرید. به عنوان بزرگترین قطعه، رنگ پارچه رومبلی و فرش شما، تا حد زیادی انتخاب دکوراسیون آینده را تعیین می‌کند.

یک رنگ فرش را انتخاب کنید که مبلمان و طراحی موجود شما را تکمیل کند. استفاده از ویژگی‌های موجود در اتاق شما یک روش عالی برای محدود کردن انتخاب رنگ است. در مورد رنگ، مبلمان، هنر و تزئینات اتاق، فکر کنید. رنگ و طرحی را انتخاب کنید که در خانواده مشابه رنگ با سایر موارد موجود در اتاق باشد تا همه چیز منسجم به نظر برسد.

وقتی در حال انتخاب یک پارچه رومبلی هستید، این دوگانگی وجود دارد مبنی بر اینکه رومبلی شما باید یک عنصر خنثی باشد یا رنگی که بیانگر احساسات شما است. یک رنگ خنثی به طور سنتی برای یکپارچه سازی اتاق است، در حالی که یک رنگ جسورانه به معنای این است که مبل ستاره منزل شما است. از رنگ‌هایی استفاده کنید که دکوراسیون موجود شما را برای یک ظاهر منسجم تکمیل می‌کند. یک راه آسان برای انتخاب رنگ پارچه رومبلی، مطابقت و هماهنگی رنگ با اطراف و دکوراسیون منزل شما می باشد.

یک فرش و پارچه رومبلی به رنگ تیره انتخاب کنید تا اتاق مدرن و راحت باشد. به طور کلی فرش‌ها و مبل‌های تیره باعث می‌شود اتاق‌ها کوچکتر و دنج به نظر برسند. اگر یک سبک مدرن را ترجیح می‌دهید و می‌خواهید فضای شما گرم و جذاب به نظر برسد، این یک ایده عالی است. رنگ­ های روشن و خنثی را انتخاب کنید تا فضای شما بزرگ­ تر نیز جلوه کند. اگر یک اتاق کوچک را به روز می‌کنید ، از سایه روشن و خنک استفاده کنید. این امر در خانه های سنتی بسیار عالی به نظر می‌رسد و فرش سبک احساس لوکس را فراهم می‌کند.

برای هماهنگی مبل و فرش می‌توانید به چند معیار توجه داشته باشید:

 

  • می‌توان پارچه رومبلی و فرش را در یک رنگ انتخاب کنید.

  • میتوان پارچه رومبلی و فرش را در یک رنگ انتخاب نکنید ولی باید رنگ‌های انتخابی مکمل یکدیگر باشند.

  • رنگ قسمتی از پارچه رومبلی شما با فرش هماهنگی داشته باشد؛ به عنوان مثال کوسن.

  • اگر از فرش‌های پر نقش و نگار استفاده می­کنید، پارچه رومبلی ساده را انتخاب کنید.

  • می­توان برای هماهنگی از بدنه و پایه ­ها برای ست کردن با فرش استفاده کرد.

رنگ‌ها روی احساسات و تفکر افراد تاثیر بسزای دارند شما باید توجه کنید که رنگی که انتخاب می‌کنید چه احساسی را به شما منتقل می‌کند و شما احساس راحتی دارید؟ در ادامه به روانشناسی برخی از رنگ‌ها می­پردازیم و کمی در مورد ست کردن آن با دیگر رنگ ها صحبت خواهیم کرد.

پارچه رومبلی قرمز یا صورتی

اگر به دنبال تزریق انرژی به فضای منزل خود هستید، رنگ‌های قرمز و صورتی گزینه ­هایی عالی هستند. صورتی احساس آرامش، دلسوزی و تشویق به درون را به ارمغان می آورد. پارچه رومبلی قرمز همراه با احساس شور، عشق، گرما و هیجان، یک مبل قرمز می‌تواند پادزهر زندگی در مکان­ هایی با زمستان طولانی و تاریک باشد و در حالی که یک نیمکت قرمز گیلاس ممکن است کمی ارعاب کننده به نظر برسد. این رنگ پارچه مبل با ترکیب موکت ­ها و فرش ­های ساده به رنگ ­های خاکستری، سفید و مشکی، جلوه­ای بسیار لاکچری و لوکس به منزل شما می­دهد.

پارچه رومبلی قرمز و صورتی

پارچه رومبلی طوسی و خاکستری

کلاسیک و با وقار. بسیار مشتاق به نظر می‌رسد، اما این احساسات برانگیخته شده توسط خاکستری است. در حالی که خاکستری تمایل به تکمیل فضاهای زندگی با درجه خنک‌تر دارند، نت‌های قهوه ­ای موجود یک انتخاب مناسب برای درمان های گرم ­تر است. شما می ­توانید از ترکیب این رنگ پارچه مبل با فرشی با رنگ ­های قهوه­ای و اصولا شلوغ استفاده کنید تا مکمل خوبی برای رنگ ساده خاکستری باشد.

پارچه مبلی طوسی و خاکستری

پارچه رومبلی سبز زیتونی

زندگی شلوغ‌تر می‌شود. داشتن فضایی که منطقه آرامش در آن تعیین شده باشد، حرکتی هوشمندانه و خوشایند است. سبز زیتونی رنگ صلح، آرامش و امید است. برای ست کردن این پارچه نیز شما می ­توانید از فرش­ هایی با ترکیبات سبز استفاده کنید یا اگر تمایل به این ندارید که تمام مبل شما سبز باشد، می ­توانید فقط کوسن­ های مبل خود را به این رنگ انتخاب کنید تا یک تفاوت جذاب در دکوراسیون خود داشته باشید.

پارچه رومبلی سبز و زیتونی

پارچه رومبلی برنزه یا قهوه‌ای

آیا می خواهید احساس حمایت کنید؟ شما می‌توانید به فضای زندگی خود اعتماد کنید؟ انعطاف پذیر و ایمن؟ برنزه و قهوه ای جاذبه و ثبات را به یک فضا می‌بخشد. اگر زندگی پر هرج و مرج را اداره می‌کنید و به اتاق نشیمن خود نیاز دارید تا مانند یک والدین محکم باشد، یک مبل قهوه‌ای یا برنزه ممکن است بهترین انتخاب برای شما باشد. و ترکیب آن با رنگ ­هایی از خانواده مشکی و سفید نیز عالی به نظر می ­رسد.

پارچه مبلی برنز و قهوه ای

پارچه رومبلی آبی

اگر به دنبال رنگ سبز نیستید اما آرامش خاطر می‌خواهید، آبی برای شما مناسب است. یک مبل آبی زیبا که به ترویج آرامش و نظم معروف است، می‌تواند فضای زندگی شما را از نظر زیبایی شناختی و ذهنی متمرکز کند. شما می ­توانید با انتخاب موکت یا فرشی ساده که در آن از ترکیبات آبی، فیروزه­ای و ... استفاده شده است بهره ببرید.

پارچه رومبلی آبی

پارچه رو مبلی با رنگ­ های شاد و روشن

و در آخر اگر به دنبال محیطی روشن با طراوت هستید می توانید از این نوع رنگ ­ها شامل زرد، سبز روشن، صورتی و ... با فرشی به رنگ سفید و ساده یا خاکستری استفاده کنید.

پارچه مبلی رنگ شاد و روشن

سخن آخر:

ست کردن رنگ مبل و فرش می­ تواند کاملا سلیقه ­ای باشد و چیزی که به نظر دیگران زیباست ممکن است در ذهن شما ترکیبی کاملا عادی باشد، و نکات بالا صرفا پیشنهاداتی هست که از نظر روانشانسی قابل قبول و جذاب به نظر می­ آیند. اما این نکته را فراموش نکنید که مهم­ترین نکته این است که شما از چه ترکیبی لذت می ­برید، پس باخیال راحت همان چیزی که میخواهید را بدون توجه به نظر دیگران انتخاب کنید و از آن لذت ببرید.

امیدوارم مطالب این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد در پایان اگر نظر یا پیشنهادی داشتید، ممنون می­شویم تا آن را با ما در انتهای همین مقاله میان بگذارید.

منبع  مقاله

نظرات کاربران

نظر بدهید