!-- Najva Push Notification -->
بارگیری...
رنگ های ترند دکوراسیون در سال 2021

رنگ های ترند دکوراسیون در سال 2021

رنگ های ترند دکوراسیون در سال 2021

همه‌ی ما برای رهایی از روزمره‌گی و ایجاد تغییر در فضا، عموما از تغییر رنگ و تغییر دکوراسیون استفاده می‌کنیم. رنگ های ترند دکوراسیون هر سال با توجه به رنگ هایی که شرکت پنتون (pantone) اعلام می‌کند و ایده های طراحان سراسر دنیا، انتخاب می‌شود. در کنار انتخاب رنگ هر سال، شعار یا دلیل انتخاب آن رنگ هم اعلام می‌شود. رنگی که امسال یعنی سال 2021 مطرح شد، شامل رنگ خاکسری خنثی و رنگ زرد گرم می‌باشد. شعار این رنگ هم با عنوان «اتحاد» انتخاب شده است. این ترکیب که بیانگر انعطاف و خوش بینی و مثبت اندیشی است و همان چیزی است که برای نوسازی و از سر گرفتن زندگی به آن نیاز داریم. پس از درگیری تمام جهان با کوید19 و گذراندن سالی با تغییرات ناگهانی منفی، هدف شرکت پنتون با اعلام رنگ خاکستری و زرد به عنوان رنگ سال 2021، ایجاد امید و سرزندگی و مثبت بودن در زندگی است. ترکیب دو رنگ مستقل زرد و خاکستری، نشان دهنده‌ی این است که چگونه عناصر مختلف در کنار یکدیگر جمع می‌شوند. ترکیب این دو رنگ گرم و خنثی نماد قدرت، احساسات قوی و امید و دوستی با آفتاب می‌باشد. هر سال علاوه بر رنگ سال، ایده ها و روش هایی برای چیدمان دکوراسیون هم ترند می‌شوند. ترند یک سال برای موضوعات مختلفی مانند رنگ، طراحی منزل، دکور و مبلمان برگزیده می‌شود. این ترند ها به گونه ای انتخاب می‌شوند که همه افراد با سلیقه های متفاوت آن را بپسندند. از افراد موافق رنگ های روشن که به دنبال آرامش هستند تا افرادی که رنگ های جسورانه تر را برای ایجاد حس سر زندگی و انرژی مثبت انتخاب می‌کنند. به همین دلیل طراحان طیفی از رنگ های روشن تا تیره را ارائه می‌دهند. در ادامه این مقاله به بررسی رنگ های ترند سال جدید 2021 میپردازیم. اگر شما هم به فکر ایجاد تغییر در رنگ و سبک دکوراسیون خود هستید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

ترکیب رنگ زرد و خاکستری در دکوراسیون منزل

1) افزودن رنگ به وسایل کوچک و جانبی:

از آنجا که هر سال رنگ جدیدی اعلام شده و ترند می‌شود، تغیر کامل دکوراسیون منزل به رنگ هر سال شاید برای همه مقدور نباشد و نیاز به صرف وقت و هزینه دارد. به همین دلیل به شما پیشنهاد می‌کنیم که این تغییر رنگ را در وسایل کوچک اعمال کنید. در این روش هم هزینه‌ی کمتری مورد نیاز است و هم درصورت عدم علاقه به آن ها، میتوانید به راحتی وسایل و رنگ های دیگری را جایگزین کنید. استفاده از طیف رنگ های زرد و خاکستری در وسایل کوچک مانند کوسن مبل، پادری، تابلو و دیوار کوب ها، و دیگر وسایل تزیینی زیبایی همراه با مد روز را برای شما به ارمغان می‌آورد.

2) دکوراسیون آشپزخانه خاکستری و زرد:

همانطور که می‌دانید طیف رنگ خاکستری و طوسی خنثی است، به همین دلیل برای استفاده در هر فضایی می‌تواند مناسب باشد و از مد نمی‌رود. می‌توانید از رنگ خاکستری و طوسی برای پس زمینه آشپزخانه استفاده کنید. کابینت ها و دیوار ها و کف آشپزخانه برای استفاده از رنگ خاکستری بهترین گزینه است. رنگ زرد هم برای وسایل کوچک تر مانند صندلی ها یا دستگیره ها و یا قالیچه می‌تواند مناسب باشد.

3) رنگ خاکستری و زرد در اتاق ها و اتاق خواب: رنگ زرد و دیگر رنگ های هم تناژ آن، گرم و انرژی بخش بوده و باعث ایجاد شور هیجان می‌شود. به همین دلیل است که توصیه می‌شود برای اتاق های پر رفت و آمد و اتاق نشیمن از این رنگ استفاده شود. رنگ خاکستری هم بسیار آرامش بخش بوده و احساس راحتی را در فضا ایجاد می‌کند. استفاده از طیف های رنگ خاکستری برای اتاق خواب مناسب بوده و استفاده از رنگ زرد هم برای بالش ها و قسمتی از رو تختی و یا فرش اتاق خواب مناسب می‌باشد.

4) دکوراسیون خاکستری و زرد برای سرویس بهداشتی:

برای استفاده بهتر از رنگ سال 2021 می‌توانید رنگ پس زمینه دیوار ها و کاشی ها و کف سرویس بهداشتی را خاکستری کرده و از رنگ زرد هم برای حوله ها و پادری و دیگر وسایل جانبی استفاده کنید.

همانطور که اشاره کردیم علاوه بر رنگی که  هر سال توسط شرکت پنتون اعلام می‌شود، طراحان سراسر جهان هم روش ها و ایده هایی برای دکوراسیون آن سال ارائه می‌دهند که با توجه به سبک هر کدام از آن ها، رنگ یا رنگ های خاصی هم مطرح می‌شود. در ادامه مطلب به بررسی رنگ های سال 2021 در دکوراسیون می‌پردازیم.

ترند رنگ دکوراسیون و مبلمان سال 2021

1) ترکیب هر رنگ با رنگ سفید:

ترکیب هر رنگی با رنگ های متضاد آن یا رنگ های خنثی (مانند سفید)، باعث جلوه و بیشتر دیده شدن آن رنگ می‌شود. عناصری که رنگ متضاد دارند می‌توانند دیوار ها یا قسمتی از مبل ها و یا برخی وسایل تزئینی باشند. در سال 2021 افراد بیشتر به دنبال این ترکیبات هنری هستند. در این سبک مدرن هر قسمت از فضا به یک قسمت هنری خاصی تبدیل شده که در مجموع یک ترکیب مناسب را به وجود می‌آورد.

2) رنگ های قدیمی:

بیشتر رنگ های ترند در سال 2021، رنگ هایی است که در قرن گذشته ترند بوده اند. این رنگ ها شامل رنگ های تیره و روشن اعم از قهوه‌ای و قرمز و نارنجی و سبز می‌باشند که همگی آن ها در دکوراسیون مدرن سال جدید مورد استفاده قرار می‌گیرند. مبلمان و وسایل چوبی، دکور و هر وسیله‌ی دیگری می‌تواند به این رنگ باشد. استفاده از طیف رنگ قهوه‌ای روشن و فندقی می‌تواند به بزرگ تر دیده شدن فضا کمک کند و همچنین فضایی آرام را برای اتاق نشیمن به وجود آورد.

3) استفاده از طیف رنگ های طبیعی:

استفاده از رنگ هایی که در طبیعت هستند و فضا را دلنشین تر می‌کنند. رنگ هایی مانند قهوه‌ای، آبی، سبز، طوسی و بژ که بر گرفته از طبیعت هستند و آرامش را در محیط به ارمغان می‌آورند. فضایی با ترکیب رنگ هایی طبیعی، مکانی آرام برای دور شدن از هیاهو و دغدغه ها است اما باید به این نکته هم توجه کنید که استفاده از این رنگ ها فضا را خسته کننده و کسالت بار نکند. برای جلوگیری از این  اتفاق می‌توانید با انتخاب مناسب دیگر وسایل و استفاده از وسایلی که از چوب طبیعی ساخته شده اند و پارچه های طبیعی و مرغوب، دکوراسیونی مدرن و جذاب را ایجاد کنید.

4) استفاده از رنگ های روشن و ساده:

ترند امسال بر مینیمالیست بودن است که بر راحتی فرد تاکید دارد. محیط هایی باز که نور زیادی داشته و از وسایل کمتری استفاده می‌شود و راحتی را برای فرد ایجاد می‌کند. استفاده از رنگ های روشن و ساده که تضاد زیادی هم ایجاد نکند، ترند سال 2021 است که زیبایی خاص و محبوبیت زیادی هم دارد. همچنین استفاده از رنگ های روشن مانند وانیلی، شیری و کرم و بهره مندی از نور طبیعی فضا را بزرگ تر از آنچه که هست نشان می‌دهد.

5) استفاده از رنگ های اشرافی و لوکس:

با استفاده از رنگ های اشرافی مانند بنفش و وسایل فلزی و شیشه‌ای، فضایی خاص و لوکس را ایجاد کنید. استفاده از مبل هایی با پارچه های مخمل به زیبایی هرچه بیشتر این نوع دکوراسیون کمک زیادی می‌کند. نترسید و پا را از برخی قوانین فراتر گذاشته و با خلاقیت، فضای مورد علاقه خود را طراحی کنید. با قرار دادن مناسب هر یک از وسایل، می‌توانید دکوراسیون منحصر به فرد و جذابی را ایجاد کنید.

6) استفاده از رنگ های سبز و خاکستری:

همانطور که گفته شد خاکستری رنگی خنثی و برای ایجاد فضایی آرامش بخش بسیار عالی است. می‌توان از این رنگ در اتاق خواب یا نشیمن استفاده کرد. رنگ سبز هم گرم و انرژی بخش است و ترکیب این دو رنگ، فضای دلنشینی را ایجاد می‌کند. رنگ سبز نعنایی که برای روشن شدن فضا هم از آن استفاده می‌شود، علاوه بر زیبایی، آرامش را به فضا هدیه می‌دهد. می‌توانید با استفاده از گلدان ها و گل و گیاه ها، رنگ سبز و محیطی طبیعی را در کنار هم داشته باشید. توجه داشته باشید که با استفاده بیش از حد از گلدان ها، فضا را شلوغ و خسته کننده نکنید.

7) استفاده از طیف رنگ صورتی:

هدف دکوراسیون سال جدید ایجاد فضایی راحت و بی دغدغه و آرام است. به همین دلیل استفاده از رنگ های روشن از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند. رنگ صورتی و رنگ های هم تناژ آن هم در دکوراسیون مدرن و فانتزی 2021 مورد استفاده قرار می‌گیرند. می‌توانید آن را با رنگ های خنثی و یا رنگ های متضاد مانند سورمه‌ای ترکیب کنید.

در پایان به این نکته توجه کنید که هیچگاه برای پیروی از ترند ها و مد ها، سلیقه خود را کنار نگذارید؛ بلکه در ترند هر سال به دنبال مواردی که مورد پسندتان هست باشید و همان ها را اعمال کنید تا فضای منزل، دفتر کار و یا هر محیط دیگر علاوه بر پیروی از مدل های جدید و به روز، مورد پسند خودتان نیز باشد و از دیدن دکوراسیون آن لذت ببرید.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و با رنگ های دکوراسیون سال 2021 کاملا آشنا شده باشید و بتوانید دکوراسیون زیبایی را برای خود طراحی کنید. 

نظرات کاربران

نظر بدهید